Safranbolu Kardelen Mansions

Safranbolu Kardelen Mansions

50 - 100 downloads

Add this app to your lists
TARİHİN BAŞKENTİNDE UNUTULMAZ BİR TATİL İÇİN

Safranbolu Kardelen Konakları, Dünya Kenti Safranbolu’da aileniz için güzel bir alternatif olarak hizmete başlamıştır. Safranbolu denince evleri, tarihi korumanın en güzel örnekleri olarak akla gelmektedir. Bizler de ticari kaygı duymaksızın Safranbolu’da koruma altındaki konaklarımızı aslına uygun olarak, uzun süreli bir uğraş sonucu restore edip hizmetinize açmanın gururu içersindeyiz.

Konaklarımızda sizleri ailenizle birlikte özenle misafir etmekten onur duyacağız.

GEÇMİŞTEN GELECEĞE YOLCULUĞA HAZIRSANIZ SİZLERİ BEKLİYORUZ.

Konaklarımızın tarihi yaklaşık olarak 200 yıla dayanmaktadır. Konaklarımızın bulunduğu mevkii önceden Bizans devletinin yaşamış olduğu bölgedir. Bulunduğu mevkiden de anlaşılacağı gibi yıllar önce bir Rum Evi olarak kullanılmış olup günümze ulaşmayı başarmıştır.

Osmanlı Devleti’nin Oğuz boyu çarşı mevkiinde bulunan Hıdırlık Tepesi’ne gelip yerleştikten sonra bölgedeki Bizanslıları göndermek için bir sefere çıkmışlardır ve bu sefer sonucunda bölgedeki Bizanslıları göndermeyi başarmışlardır. Giden bu Bizanslılar günümüzde yeni yerleşim mevkii olarak bulunan Kıranköy mevkine gelip yerleşmişlerdir. İşte bu zamanda yapılan bir Rum Evi olarak günümüze kadar gelmiş olup şu an da bir yenileme çalışmasından geçerek günümüzde siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. Konaklarımızda sizleri ailenizle birlikte özenle misafir etmekten onur duyacağız.

Recently changed in this version

- Navigation and share button has been added (actionbar or menu).
- Exit has been added at the menu button.
- Bugs fixed.


Comments and ratings for Safranbolu Kardelen Mansions

  • There aren't any comments yet, be the first to comment!