Zjazd PLTR 2013Screenshots

Description

"Szanowni Państwo,
Drodzy Koleżanki i Koledzy,

Przypadł mi zaszczyt skierowania do Państwa słów zaproszenia do udziału w 40 Zjeździe Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego we Wrocławiu. (...)

Polskie Lekarskie Towarzystwo Radiologiczne będzie miało w czasie Zjazdu „okrągłe” 88 lat, dlatego chciałbym, aby Zjazd był okazją nie tylko do przedstawienia najnowszych dokonań naukowych i zawodowych, ale również momentem refleksji i dumy nad tak długą już tradycją polskiej radiologii.

Kieruję zaproszenie do Państwa na XL Zjazd Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego w szczególnym 2011 roku, ogłoszonym przez Sejm RP Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie, Jana Heweliusza i Czesława Miłosza. Nam radiologom musi być szczególnie bliska postać Marii Skłodowskiej-Curie, „kobiety naukowca wszechczasów”, jak pisał w 2009 r. magazyn „New Scientist”. Dwukrotna laureatka Nagrody Nobla w 1903 i 1911 roku, opracowała teorię promieniotwórczości i technikę rozdzielania izotopów promieniotwórczych, a tym samym wniosła olbrzymi wkład w rozwój radiologii. (...)

Na miejsce Zjazdu wybraliśmy Wrocławskie Centrum Kongresowe, największy na Dolnym Śląsku obiekt konferencyjny, którego wiele polskich miast nam zazdrości, położony w sąsiedztwie historycznej Hali Stulecia (obiektu wpisanego na listę UNESCO), w przepięknym otoczeniu terenów rekreacyjnych Parku Szczytnickiego, Pergoli i wrocławskiej Fontanny. Centrum wyposażone jest w najnowocześniejsze systemy audiowizualne i informatyczne, co usprawni nasze obrady. (...)

Żywię głęboką nadzieję, że spotkamy się w czerwcu 2013 roku we Wrocławiu i będziemy mieli okazję dyskutować w twórczej i przyjacielskiej atmosferze, a równocześnie spędzić miło czas w naszym pięknym mieście."

W oczekiwaniu na spotkanie
Prof. dr hab. med. Marek Sąsiadek
Prezydent Zjazdu
Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego

Tags: pltr 2013

Users review

from 4 reviews

"Awesome"

10