Malý bůhScreenshots

Description

Milí čtenáři,
tato aplikace přináší klasickou českou komiksovou trilogii Příhody Malého boha, Příchod bohů a Kruanova dobrodružství. Trilogie se objevila poprvé v sedmdesátých letech na stránkách časopisu Abc a způsobila poprask. Poté vyšla mnohokrát v různých speciálních komiksových edicích a vždy nadchla novou generaci čtenářů.

Ve spolupráci s autorem komiksu Vlastislavem Tomanem ji přinášíme na mobilní zařízení se systémem Android jako první český komiks s vlastní aplikací. Pro toto elektronické vydání jsme použili originální, nijak neupravené kresby Františka Kobíka, dodnes jednoho z nejuznávanějších českých komiksových kreslířů. Máte tak možnost poprvé vidět komiksy tak, jak v sedmdesátých letech vznikly, a jak je doposud viděli jen jejich tvůrci - bez retuší a chyb způsobených tiskem, ale také s redakčními poznámkami na okraji papíru či soutiskovými značkami.

Snažili jsme se o co největší čtenářský komfort. Aplikace proto umožňuje prohlížet komiks v několika módech. Buď si můžete jednoduše listovat stránkami a zvětšovat či zmenšovat je pomocí dvou prstů, nebo se dvojitým poklepáním dostat do obrázkového módu. V něm pohodlně procházíte komiks políčko za políčkem. Jedno klepnutí na stránku zobrazí náhledy dalších komiksových stránek a text, který ke každé stránce komiksu přímo pro aplikaci napsal Vlastislav Toman.

Doufáme, že z aplikace budete mít stejnou radost jako my, a že se budete dobře bavit. Aplikace je zároveň i naším experimentem s placeným obsahem v českých podmínkách. Vzhledem k nákladům na vývoj a nákup práv na uveřejnění komiksů jsme cenu jednoho vydání stanovili na 40 kč, cenu celé trilogie na 75 kč. Pokud se nám podaří získat zpět rozumnou část nákladů, rádi přineseme na iPhone a Android další komiksy. Takže si držme palce.

Malý Bůh: ISBN 978-80-260-1835-3
Příhody malého Boha: ISBN 978-80-260-1836-0
Příchod Bohů: ISBN 978-80-260-1837-7

Users review

from 153 reviews

"Great"

8