Cevşen-ül Kebir (Cevsen Duasi)

Cevşen-ül Kebir (Cevsen Duasi)

FREE

(3 stars)

(356)


Download for Android Like

50,000 - 100,000 downloads

Add this app to your lists
View bigger - Cevşen-ül Kebir (Cevsen Duasi) for Android screenshot
View bigger - Cevşen-ül Kebir (Cevsen Duasi) for Android screenshot
View bigger - Cevşen-ül Kebir (Cevsen Duasi) for Android screenshot
✔Animasyonlu sayfa geçişleri
✔Arapça Cevşen-ül Kebir Duası
✔Türkçe meali ile birlikte Arapça Cevşen-ül Kebir Duası

Cevşen Nedir?
Cevşen, Farsça kökenli bir kelime olup, "bir tür zırh, savaş elbisesi" manasına gelmektedir. Terim manası Şii kaynaklarında Ehl-i Beyt tarikiyle Hz. Peygamberiz Hz. Muhammed'e isnat edilip, Cevşen-i Kebir ve Cevşen-i Sagir olarak bilinen, metinleri birbirinden farklı iki duâyı ifade eder. Ancak Cevşen-i Kebir daha meşhurdur ve "Cevşen" denilince ilk akla gelen Cevşen-i Kebir'dir. Cevşen-i Kebir Musa el-Kazım-Cafer es-Sadık-Muhammed el-Bakır-Zeynelabidin-Hz. Hüseyin ve Hz. Ali tarikiyle Hz. Peygamber'e isnat edilir..

Dinlemekten çok okumak daha faydalıdır.Şüphesiz Cevşen’i okumaya hiçbir şey alternatif olamaz, okumak daha evlâdır. Boyunda taşımanın ise; tuvalet, banyo vesâire gibi bazı necaset yerlerinde çıkarmak kaydıyla, sadece sakıncası olmadığı söylenebilirse de, okumaktan daha efdâl olduğu söylenemez. Çünkü Allah’a duâ ve münâcâta ne kadar içten katılabilirsek, o oranda istifâdemizin de fazla olacağı şüphe götürmez. Bu da bizzat dilimiz, gönlümüz, kalbimiz ve mümkün olan sâir duygu ve latîfelerimizin iştirâki ile, yani dikkatle okumamızla sağlanabilir.

Dua,zikir ve salavatın müslümanın hayatında çok mühim bir yeri vardır.Dua kulluğun özü,ibadetin beyni,mü'minin silahıdır.Mü'minin her zaman baş vuracağı bir güç kaynağıdır.Duanın bu öneminden dolayıdır ki Cenab-ı Hak,kullarını duaya davet eder ve yapılacak duaları cevapsız bırakmayacağını bildirir.Bu ilahi davetlerden üçü şu mealdediri
'Bana dua edin,size cevap vereyim.'(Mü'min:60)
'O,iman eden ve güzel işler yapanların dualarına cevap verir.'(Şura:26)
'De ki:'Duanız olmazsa Rabbim katında ne ehemmiyetiniz var? ' '(Furkan:77)
Allah'ı çok zikretmek hususunda da bir çok ayet ve hadis vardır.Cuma suresinin 10. ayetinde mealen 'Allah'ı çokça zikredin ki,kurtuluşa eresiniz'diye buyuran Rabbimiz,bir başka ayette ise,mealen şöyle buyurur:
'Beni zikredin ki,Ben de sizi rahmetimle anayım.'(Bakara:152)
CEVŞEN ALLAHÜ TEALA'nın isimleriyle yapılan büyük bir duadır
HAZRET-İ PEYGAMBER SALLALLAHÜ ALEYHİ VESELLEME CEBRAİL ALEYHİSSELAMIN VAHİYLE getirdiği'Zırhı çıkar bunu oku'dediği,gayet yüksek ve çok kıymettar bir MÜNACAT-I peygamberidir ki ZEYNEL ABİDİN radiyallahü anhdan,tevatürle rivayet edilmiştir.
BEDİÜZZAMAN hazretlerininde devam ettiği bir duadır

Tags: cevşen, için cevşen, cevşen arapça indir, cevsen duasi, cevsen, cevşen ül kebir duası, savaş duası, cevŞen, cevşen arapça metni, sesli cevşen.

Recently changed in this version

-Sayfa animasyonlari hizlandirildi.
-Ana menüye "Çıkış" düğmesi eklendi.
-Arapça yazılar netleştirildi.
-Programda kullanılan resim dosyaları optimize edildi.


Comments and ratings for Cevşen-ül Kebir (Cevsen Duasi)
 • (43 stars)

  by Abdullah Yilmaz on 10/05/2014

  İstediğimiz bab a gitme özelliği eklense daha iyi olur

 • (43 stars)

  by Yedigen Peykam on 25/10/2013

  Super bir app lakin kaldigin yerden devam etme ozelligi sart. 50.bapta kaldiysam kapatip actigimda elli sayfayi tek tek atlamak inanin can sikici.. duzeltmenizi rica ediyorum..

 • (43 stars)

  by Mohamed Mzingi on 13/10/2013

  Allah razi olsun

 • (43 stars)

  by Omr K on 04/04/2013

  Turkce ve Arapcanin ayni sayfada olmasi tek iyi yonu, ama kullanissiz malesef. Ben suanda 50 ci sayfadayim tek tek elli sayfa acmam lazim. Sayfalara atlama yok. Kaldigin yerden devam etme yok. Buyutme yok. Devamli reklamlar cikiyor ust tarafta insanin dikkatini bozuyor. Dua okuyorken yok gangnam style yok baska birsey cikip duruyor. Insallah duzeltilir.

 • (43 stars)

  by Rulo Ginting on 09/01/2013

  Please make english version menu, and i cant find how to jump to certain pages, and the image is so poor on my galaxy tab