Čítačka

Čítačka

FREE

(3 stars)

(1K)


Download for Android Like

100,000 - 500,000 downloads

Add this app to your lists
Čítačka je určená pre klientov Tatra banky, ktorí majú aktivovanú službu Internet banking a využívajú smartphones a tablety s Androidom verziou 2.1 a vyššou. Slúži na generovanie kódov pre vstup do Internet bankingu (desktop verzia) ako aj na potvrdzovanie platieb. Zároveň podporuje funkcionalitu QR kódu generovanom pri platbe v beta verzii nového Internet bankingu, ktorá umožňuje potvrdiť platby bez nutnosti prepisovania účtov a sumy do aplikácie – je potrebné iba odfotiť QR kód z obrazovky a skontrolovať dáta platby v tejto aplikácii.

**************************
Inicializácia aplikácie je možná pomocou konfiguračnej SMS, ktorej zaslanie si môžte vyžiadať zavolaním na službu DIALOG, alebo pomocou QR kódu vygenerovanom priamo v beta verzii nového Internet bankingu v časti “Nastavenia”. Pri inicializácii týmto spôsobom je vyžadovaný kód z Karty a čítačky. Viac informácií o inicializácií nájdete na www.kartaacitacka.sk alebo aj na www.youtube.com/NajlepsiIduZaNami.

Po inicializácii je na ďalšie používanie potrebné už len zvolené heslo do aplikácie.
**************************

Táto aplikácia je rovnocenným autorizačným a autentifikačným nástrojom ako Karta a čítačka a poskytuje úplne rovnaké funkcie (bez potreby zadávať PIN pri každej operácii). Jej používanie je pritom rovnako jednoduché ako používanie SMS kódu. Pri prihlasovaní do Internet bankingu už nebudete potrebovať žiadne iné zariadenie, len svoj mobilný telefón s touto aplikáciou.
Čítačka je zároveň rovnako bezpečná ako štandardný nástroj Karta a čítačka, ktorá je v súčasnosti najbezpečnejším poskytovaným nástrojom pre prácu v Internet bankingu.

Aplikácia pre svoje fungovanie nevyžaduje aktívne dátové služby, hlasové služby, ani nezasiela SMS správy.

Kompletné informácie ako aj podmienky používania Čítačky sú na www.kartaacitacka.sk.

Tags: qr citacka, citacka qr kodov pre, čítačka qr kódov do smartfónu, citacka kodov, čítačka qr kodov, citacka qr kodov, qr citacka pre, citacka kodov pre, qr kod citacka, qr citaca.

Recently changed in this version

- využitie entropie pri tvorbe hesla – čím zložitejšie heslo si zvolíte, tým dlhšie si ho nebudete musieť meniť
- videonávod na inštaláciu a inicializáciu


Comments and ratings for Čítačka
 • (46 stars)

  by Brano Patras on 14/05/2014

  Privítal som výmenu "kalkulačkovej" čítačky za aplikáciu v mobile, ktorý mám vždy pri sebe. Ale to skoré zhasínanie a opätovné prihlasovanie je riadna otrava! Chcem si nahodiť zopár platieb na PC a v priebehu pár minút musím zadávať heslo znovu a znovu. Malo by to byť voliteľné užívateľom, či ma to automaticky odhlási, či nie. Je mi jasné, že ide o bezpečnosť, preto mám dosť zložité a dlhé heslo (

 • (46 stars)

  by Stefan Szabo on 24/03/2014

  Co keby pani programatori konecne zabranili zhasinaniu display-u ako tomu byva napriklad v hrach? Dokola len zadavat vstupne heslo, lebo sa aplikacia permanentne zablokuje

 • (46 stars)

  by pityude on 23/11/2013

  Najvacsi problem tejto aplikacie je, ze ju pouzivaju technicky analfabeti. Tak v porovnani s fyzickou verziou je to krok vpred, telefon ma kazdy pri sebe. Zadavanie hesla je bezpecnostna nutnost, nepamatanie si hesla je zas uzivatelska blbost.

 • (46 stars)

  by Richard Bachan on 29/10/2013

  Krátky timeout obrazovky, teda žiadny extra a bez upozornenia sa vypne.
  Aplikácia používa len štandardný timeout obrazovky, ktorý mám samozrejme nastavený na krátky čas. Mala by mať vlastný timeout, lebo keď robím viacero platieb tak sa mi stihne vždy zavrieť. Keďže robím firemné platby ktorých je vždy viac, tak je to otravné. Skúste využívať funkciu na prevenciu vypnutia obrazovky podobne ako t

 • (46 stars)

  by Róbert Potoma on 30/06/2013

  Nutnosť pre každého zákazníka Tatra Banky... Neviem si predstaviť, že by som pchal kartu do tej kalkulačky stále keď sa chcem prihlásiť.

 • (46 stars)

  by Peter Simkovic on 03/06/2013

  Uz par dni ma prestalo prihlasovat na internet banking s touto citackou.po pouziti normalnej (hardwerovej) citacky mi prihlasovanie ide.asi ide o nejaky bug v aplikacii

 • (46 stars)

  by Martin Záhorský on 09/05/2013

  Nefunguje inicializácia na Google Nexus 7, pritom sa dá použiť aj predná kamera. Iné aplikácie to vedia.

More comments