Ask your app and mobile related questionStart a discussion in the Appszoom Forum and get the answers you needX Close

CepteHelal

CepteHelal

5,000 - 10,000 downloads

Add this app to your lists

+ By PİR Yazılım

*** UYARI:
1. Programın yeni bir güncellemesi çıktığı halde sizdeki güncel görünüyorsa, bir de Uygulamalarım - Tümü kısmından kontrol edin.
2. Uygulamamızda yaklaşık 900 barkod, yani ürün mevcuttur. Bunun dışında bir ürün taradığınızda "Veritabanımızda bu ürünün HELAL Sertifikası yoktur!!!" mesajını alırsınız. Firmalardan barkod bilgilerini almak gerçekten zor. Helal Sertifikalı olduğunu bildiğiniz bir ürün için böyle bir mesaj aldığınızda lütfen şaşırmayın. Sizlerden, o firmayı arayıp neden CepteHelal'de yer almadığını sormanızı rica ediyoruz. CepteHelal'de yer alan ürünlerin firmalarını http://www.ceptehelal.com/referanslar/ adresinden takip edebilirsiniz.

*** Helal sertifikalandırmanın son adımı tüketiciye ulaşmaktır. Bunu da sağlayacak olan CepteHelal’i kullanmaktır. ***

*** CepteHelal Nedir?
CepteHelal, üreticinin helal sertifikalı ürünlerini tüketiciyle buluşturan, bunları tüketicinin bilmesini ve tercih etmesini sağlayan, tüketicinin rahatlıkla kullanabileceği bir yazılımdır.
Piyasadaki, marketlerdeki binlerce üründen hangisi helal sertifikalı bunu bilmek, akılda tutmak ya da çarşaf gibi bir listeden bulup karşılaştırmak mümkün değil. Ya da ne kadar kolay? İşte tam bu noktada CepteHelal devreye girerek tüm bu sorunları çözüyor.

*** Bu İş Nasıl Oluyor?
Bu sistem, bünyesinde helal sertifikalı ürünlerin barkodlarını barındırıyor. Sizler marketlerden almak istediğiniz ürünlerin barkodlarını cep telefonunun kamerasına tutuyorsunuz. Tıpkı marketlerde ödeme yapmak için kasaya gidip aldığımız ürünlerin barkod okuyucusundan geçirilmesi gibi…
Telefonunuz birkaç saniye içinde o ürünün helal sertifikalı olup olmadığını gösteriyor. Böylece siz de helal sertifikalı ürünü tercih ediyorsunuz. İşte bu kadar kolay...

Programın Türkçe, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dil desteği vardır. Harici bir barkod tarayıcıya ihtiyacı yoktur. Barkod kontrolü için internete ihtiyacı yoktur.

*** NOT 1: Yeterli ışığın olduğu ortamlarda barkod tarama hızı çok yüksek. Ama taramayı bir türlü gerçekleştiremiyorsanız veya uzun sürüyorsa; ya barkod çok silik ya da ortamdaki ışık yetersiz demektir. Bu durumda cihazınızın flaşı mevcut ise, tarama ekranındaki "Ayarlar" dan "Ön ışığı kullan" diyerek kameranın ışığını açabilirsiniz. Yalnız burada ürün ambalajının kamera ışığından dolayı parlamamasına dikkat ediniz. Bunun için ambalajı veya cihazınızı biraz yan tutunuz.

*** NOT 2: Cihazınızdan Google Play Store'a girdiğinizde "CepteHelal" uygulamasını göremiyorsanız program telefonunuza uygun değildir. Android sürümünüz karşılamıyorsa, kameranızın auto focus (otomatik odaklama) özelliği ve flaşı yoksa cihazının uygun olmayabilir.

*** NOT 3: Cihazınızın kamerasının auto focus (otomatik odaklama) özelliğinin olmasına dikkat edin. Bu özelliği olmayan cihazlarda başarılı bir tarama yapamayabilirsiniz. Bu gibi bir durumda ancak barkodları ekrandan elle girerek "Barkod Kontrol" tuşuna basıp sonuç alabilirsiniz.

Recently changed in this version

Sürüm (1.3.5.7)
* Bazı hatalar giderildi. Program çok daha kararlı (stabil) hale geldi.
* Kullanıcıya verilecek hata mesajı sayısı artırıldı. Böylece programdaki sorunlar daha anlamlı yorumlanacak.
* İleriye dönük, veritabanı yapısında bazı değişiklikler oldu. İleride veritabanı büyüklüğü daha da küçülecek.
* Daha fazla sayıda cihaz (telefon/tablet) destekleniyor.

Sürüm (1.3.0.1)
* Arapça dil desteği eklendi.
* Bazı hatalar giderildi.


Comments and ratings for CepteHelal

  • There aren't any comments yet, be the first to comment!