Deprem Bilgi Sistemi

Deprem Bilgi Sistemi

100,000 - 500,000 downloads

Add this app to your lists
Deprem Bilgi Sistemi, Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilmiş bir mobil uygulamadır. Bu uygulama Cenk Tarhan (ctarhan@gmail.com) tarafından hazırlanmıştır.

Bu uygulamanın amacı, Türkiye ve yakın çevresinde gerçekleşen depremler hakkında kullanıcıları bilgilendirmek, Türkiye’nin depremsellik tarihinin verilerine ulaşma imkânı sağlamaktır. Uygulama aynı zamanda bir deprem olduğunda bunu hisseden ve uygulamayı cep telefonu veya tabletlerine kurmuş olan kullanıcılara depremi nasıl hissettiklerini Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsüne iletme imkânı sunmaktadır. Bu sayede herhangi bir deprem olduğunda o depremin nerede nasıl hissedildiği ve depremin verdiği hasarın konumunun tespiti mümkün olacaktır.

Önemli not: Deprem Bilgi Sisteminin sorunsuz çalışabilmesi için mobil cihazınızın konum bulma servisi açık olmalı ve uygulamaya konum bulma yetkisinin verilmiş olması gereklidir.

Veri toplama işlemine son kullanıcıları da dâhil eden ve bu sayede bilimsel çalışmalara çok katkıda bulunacak olan bu uygulamayı kurduğunuz için teşekkür ederiz.

Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü

Tags: deprem bilgi sistemi indir, deprem bilgi sistemi.

Comments and ratings for Deprem Bilgi Sistemi
 • (64 stars)

  by Ayberk KARA on 24/05/2014

  Uygulamadan cikilamiyor.Uygulamada daha hic bir yararini gormedim tum.bolumlerinde sikinti var. Nezaman deprem olsa uygulama kullanilamaz hale geliyor acil gelistirilmeli ve hatalar giderilmeli.

 • (64 stars)

  by Sinan Çetinkaya on 24/05/2014

  Biri bana bu programdan nasıl çıkıldığını anlatabilir mi acaba?

 • (64 stars)

  by Evren Guloksuz on 28/11/2013

  Herkes tarafından en iyi tanınan deprem olan 17 Ağu 1999 Gölcük depremi saat 03:02 de gerçekleşti ve büyüklüğü tartışmalı 7.4 ile 7.6 arasında oldu. Program saat 01:00 da gerçekleştiğini ve büyüklüğünü de 7.7 olarak söylüyor. Diğer deprem bilgilerine ina

 • (64 stars)

  by Selçuk Taşkın on 27/11/2013

  Samsung Galaxy s3 üzerinde Android 4.1.2 kullanıyorum. Uygulamadan çıkma sorunu var. Geri tuşu çalışmıyor, menü de koyulmamış. Bunun dışında, oldukça başarılı

 • (64 stars)

  by Behlul BEHRAM on 18/09/2013

  Samsung note 2