Kõnele

Kõnele

10,000 - 50,000 downloads

Add this app to your lists
(For documentation in English see http://kaljurand.github.io/K6nele/)

Kõnele on moodul, mis võimaldab kõnesisendit toetavates Androidi rakendustes kasutada sisendina eestikeelset kõne, et saata lühisõnumeid, sooritada infootsingut, kirjutada märkmeid, jne.

Paljudes Androidi rakendustes on tekstikastid, millele vajutades avaneb klaviatuurirakendus, nn sisestusmeetod, inglise keeles “input method editor (IME)”. Kõnele sisaldab endas sellist klaviatuurirakendust, kuid erinevalt traditsioonilisest tähtede ja numbritega klahvist on Kõnele klaviatuuril ainult üks nupp, mis võimaldab kõnesisendit. Selline klaviatuur võtab ekraanil vähem ruumi ja on sageli loomulikum ja kiirem kasutada.

Paljudes Androidi rakendustes on ka väike mikrofonikujuline nupp, millele vajutades eeldab rakendus kasutajalt mõnesekundilist kõnejuppi, mis automaatselt tekstiks teisendatakse. Sellised rakendused on nt mikrofoninupuga klaviatuurirakendused (nt SlideIT Keyboard) ning otsinguribaga rakendused (nt GMail).

Kui käivitada Kõnele otse, st mitte läbi teise rakenduse, siis suunatakse tuvastatud tekst edasi veebiotsingumootorile.

Kõnele huvitavaks lisaomaduseks on grammatikapõhise kõnetuvastuse toetus, st et kasutaja saab ise defineerida, milliseid sõnu ja lauseid ta erinevates rakendustes kasutab. Grammatikaid saab kirjutada nii JSGF kui ka Grammatical Framework (GF) formaadis.
Grammatikapõhist kõnetuvastust demonstreerib nt rakendus Arvutaja (vt https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.ioc.phon.android.arvutaja).

Põhjalikum dokumentatsioon Kõnele seadistamise kohta on aadressil http://kaljurand.github.io/K6nele/docs/et/user_guide.html

Tags: kõnele, tekst kõneks telefon, tekst kõneks, kõnele allalaadimine, eestikeelsed mängud, kõnele.ee, keel ja sisestus, kõne tekst, kõnetuvastaja, .kõnele.

Recently changed in this version

Added support for input method editor (IME), which can be enabled in: Settings -> Language & input -> Keyboard & input methods

It offers a voice keyboard keyboard:
- press the button to start/stop/cancel speech recognition
- swipe left to delete the word left from cursor
- swipe right to add a newline
- double tap to add space
- press the keyboard icon to switch to the next/last keyboard
- press the search icon to launch the search (if editing the search bar)


Comments and ratings for Kõnele
 • (56 stars)

  by Kaur Stöör on 16/01/2015

  Tänan Tanel ja Kaarel, puhas rõõm

 • (56 stars)

  by Madis Otenurm on 15/06/2014

  Aga vähemalt arendatakse.

 • (56 stars)

  by Ramond Uus on 21/12/2013

  Parimast parim seadeldis . Tänan ,et leitsite sellise võimaluse .Edu Teile nupputamisel .

 • (56 stars)

  by Urmas Koort on 13/04/2013

  Mõttetu