Kõnele

Kõnele

FREE

(4 stars)

(162)


Download for Android Like

10,000 - 50,000 downloads

Add this app to your lists
Kõnele is an app that provides speech recognition services to other Android apps. Its distinctive features are support for the Estonian language and support for grammar-based language models. Kõnele is based on a fully open source stack, which makes it easily portable to other languages and use cases. For more information in English see http://kaljurand.github.io/K6nele/.

Kõnele on moodul, mis võimaldab kõnesisendit toetavates Androidi rakendustes kasutada sisendina eestikeelset kõne, et saata lühisõnumeid, sooritada infootsingut, kirjutada märkmeid, jne.

Paljudes Androidi rakendustes on tekstikastid, millele vajutades avaneb klaviatuurirakendus, nn sisestusmeetod, inglise keeles “input method editor (IME)”. Kõnele sisaldab endas sellist klaviatuurirakendust, kuid erinevalt traditsioonilisest tähtede ja numbritega klahvist on Kõnele klaviatuuril ainult üks nupp, mis võimaldab kõnesisendit. Selline klaviatuur võtab ekraanil vähem ruumi ja on sageli loomulikum ja kiirem kasutada.

Paljudes Androidi rakendustes on ka väike mikrofonikujuline nupp, millele vajutades eeldab rakendus kasutajalt mõnesekundilist kõnejuppi, mis automaatselt tekstiks teisendatakse. Sellised rakendused on nt mikrofoninupuga klaviatuurirakendused (nt SlideIT Keyboard) ning otsinguribaga rakendused (nt GMail).

Kui käivitada Kõnele otse, st mitte läbi teise rakenduse, siis suunatakse tuvastatud tekst edasi veebiotsingumootorile.

Kõnele huvitavaks lisaomaduseks on grammatikapõhise kõnetuvastuse toetus, st et kasutaja saab ise defineerida, milliseid sõnu ja lauseid ta erinevates rakendustes kasutab. Grammatikaid saab kirjutada nii JSGF kui ka Grammatical Framework (GF) formaadis.
Grammatikapõhist kõnetuvastust demonstreerib nt rakendus Arvutaja (vt https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.ioc.phon.android.arvutaja).

Põhjalikum dokumentatsioon Kõnele seadistamise kohta on aadressil http://kaljurand.github.io/K6nele/docs/et/user_guide.html

Tags: kõnele, tekst kõneks, kõnele allalaadimine, tekst kõneks telefon, kõnele laadimine, tool, konele, hääletuvastus, eestikeelsed soundboards, keeletegu 2011.

Recently changed in this version

- device-specific UI themes
- somewhat rearranged menus
- a bit smaller APK
- two error conditions fixed

(Available only on Android v4.1 (Jelly Bean) or later.)


Comments and ratings for Kõnele
 • (56 stars)

  by Kaur Stöör on 16/01/2015

  Tänan Tanel ja Kaarel, puhas rõõm

 • (56 stars)

  by Madis Otenurm on 15/06/2014

  Aga vähemalt arendatakse.

 • (56 stars)

  by Ramond Uus on 21/12/2013

  Parimast parim seadeldis . Tänan ,et leitsite sellise võimaluse .Edu Teile nupputamisel .

 • (56 stars)

  by Urmas Koort on 13/04/2013

  Mõttetu