Dokuz Taş

Dokuz Taş

FREE

(4 stars)

(275)


Download for Android

10,000 - 50,000 downloads

Add this app to your lists
Androbros tarafından geliştirilmiş olan 9 Taş uygulaması internet üzerinden online olarak başka oyuncularla 9 taş oynamanızı ve bu esnada mesajlaşmanızı (chat) sağlayan bir uygulamadır.

9 taş iki kişi ile oynanan bir oyundur. Bu oyunda oyuncular kendi taşlarını yatay ya da dikey olarak 3'lü sıra yapmaya çalışırlar. Bir 3'lü sıra yapan oyuncu rakibin bir taşını oyundan çıkarır ancak rakibin 3'lülerini bozamaz. Ancak 3'lüler dışında hiç taş yoksa o zaman herhangi bir 3'lüyü bozabilir. 2 taşı kalan oyuncu oyunu kaybetmiş sayılır.

Oyun önce taşların tahtaya yerleştirilmesi ile başlar. Oyuncular sıra ile ellerindeki taşları tahtaya yerleştirir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken nokta rakibe 3'lü yaptırmamaya çalışmak ve aynı zamanda onu gafil avlayacak stratejiler geliştirmektir. Taş yerleştirme sırasında 3'lü olması halinde yine karşı tarafın bir taşı oyundan çıkarılır.

Tüm taşlar tahtaya yerleştirildiğinde oyuncular sırayla hamle yapmaya başlarlar. Taşlar ancak kendilerine çizgi ile bağlı olan boş konumlara hareket ettirilebilir.

3 taşı kalan oyuncu artık taşları istediği gibi hareket ettirebilir. Yani sadece komşu konumlara değil tahtanın herhangi boş bir konumuna hareket ettirebilir. Buna uçmak denir.

Androbros tarafından geliştirilmiş olan Dokuz Taş uygulaması internet üzerinden online olarak başka oyuncularla dokuz taş oynamanızı ve bu esnada mesajlaşmanızı sağlayan bir uygulamadır.
Oynadığınız oyunlar sırasında kazanıp kaybettiğiniz puanlar veritabanında tutulur ve bu sayede tüm oyuncular arasındaki sıranızı görebilirsiniz.

9 Taş, 9 Tas, Dokuz Taş, Dokuz Tas, Mesajlaşma, Chat, Sohbet, Oyun, Zeka, Eğlence, Strateji, Board Game, Türkçe, Türkiye, geleneksel, Türkçe oyun, mantık oyunu

Tags: 9 taş oyunu oyna, 9 taş oyna online, dokuz tas oyna, 9 tas oyna, online dokuz taş oyunu oyna, 9 taş, online 9 taş, internetten 9 taş oyna, 9taŞ, 9 taş oyunu oyna online.

Recently changed in this version

Mesajlaşma kısmı güncellendi.
Hata düzeltmesi yapıldı.
Rakip geldiğinde ses çıkma özelliği eklendi.
Hata düzeltmeleri yapıldı.
Yardım bölümü güncellendi.
Taşların kaybolmasıyla ilgili hata düzeltmesi yapıldı.
Ses ayarlama özelliği eklendi.
Profil kaybolması sorunu giderildi.
Oyundan yasaklanma bilgisi verilmeye baslandi.


Comments and ratings for Dokuz Taş

  • There aren't any comments yet, be the first to comment!