FREE DOWNLOAD

ALES Cepte Lite

  • SEARCH TYPE
  FREE DOWNLOAD


  Screenshots

  Description

  Bu uygulama Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) adayları için hazırlanmış bir mobil sınav hazırlık uygulamasıdır. Uygulama ile 2006 yılından itibaren yapılmış 17 ALES sınavında çıkmış toplam 2.676 sayısal ve sözel sorusuna, cevaplarına, çözümlerine ve sayısal soruları için çözüm videolarına erişebilirsiniz. Lite sürümünde her konudan iki soruya, her sınav türünden beş soruya erişerek uygulamanın özelliklerini inceleyebilirsiniz. “Kaldığım Yerden Devam Et” ve “Etiketli Soru” özellikleri Lite sürümünde mevcut değildir. Uygulamayı ücretsiz kurun, sorulara erişimi, cevapları, çözümleri inceleyin. Beğenirseniz tam sürümü satın alın.

  Uygulama verilerini nasıl hazırladık?
  2006 yılından itibaren yapılan 17 ALES sınavında çıkmış ve açıklanmış 1.338 Matematik ve 1.338 Türkçe sorusunu kestik, düzenledik, isimlendirdik ve konularına göre sınıflandırdık.
  Sadece %10’luk kısmı açıklanan 2013 ALES Sonbahar (200 soru) ve 2014 ALES İlkbahar (160 soru) sınav sorularının yerini doldurmak istedik. Bunun için geçmiş yıllar DGS (Dikey Geçiş Sınavı), KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) ve MTPS (Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavı) sınavlarını taradık ve hem konu hem de zorluk açısından ALES sorularına eş değer olanları seçip uygulamamıza dâhil ettik. Toplam soru sayısı 3.000 oldu. ALES sınavlarının zorluk derecesini, konu dağılımlarını takip edebilmek, açıklanmayan soruların yerlerini en doğru sorularla doldurmak için son iki yılın tüm ALES sınavlarına girdik.
  3.000 soru çözdük. Sözel soruları için metin açıklamaları, “Sözel Akıl Yürütme” soruları için tablolar hazırladık. 1.500 sayısal sorusu için çözüm resimleri hazırladık, çözüm videoları çektik.

  Uygulamanın özellikleri neler?
  ALES Cepte uygulamamızı, ALES sınavına fırsat bulduğunuz her an ve her yerde çalışabilmeniz için tasarladık.
  Uygulamamız ile yıllara (2006-2014), dönemlere (İlkbahar – Sonbahar) , türlere (Sayısal – Sözel) ve konulara (45 konu başlığı) göre tüm sorulara erişebilirsiniz. Örneğin 2013 yılında, ilkbahar döneminde çıkmış tüm sayısal sorularına ya da 2006 yılından itibaren çıkmış tüm “Analitik Geometri” sorularına anında erişebilirsiniz.
  Sorular arasında ileri - geri butonları ile tek tek gezebilir ya da “Slider” ile istediğiniz soruya atlayabilirsiniz.
  Soruyu çözdüğünüzde sizce doğru olan cevap şıkkına dokunursunuz. Eğer cevabınız doğruysa dokunduğunuz şık yeşil, yanlışsa kırmızı ile sizi bilgilendirir.
  Doğru şıkkı öğrenmek için soru resminin hemen altındaki buton grubu içinden “Cevap” butonuna, çözümü görmek için “Çözümü Gör” butonuna, sayısal sorularında çözüm videosuna erişmek için “Çözümü İzle” butonuna dokunursunuz.

  Kaldığınız yerden devam edin!
  Uygulamadan çıkacağınız zaman ALES Cepte size “Kaldığınız yeri kaydetmek istiyor musunuz?” diye sorar. “Evet” derseniz uygulamamız kaldığınız soruyu ve filtre ayarlarınızı kaydeder. Uygulamayı tekrar çalıştırdığınızda “Kaldığım Yerden Devam Et” butonu ile kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

  Sonra tekrar bakmak istediğiniz bir soru olursa etiketleyin!
  Daha sonra tekrar bakmak ya da birilerine göstermek isteyebileceğiniz bir soru ile karşılaşırsanız “Etiket” butonu ile soruyu etiketleyin. Uygulamamızın filtre ekranından “Etiketli Soruları Göster” seçeneği ile etiketlediğiniz sorulara istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

  Deneme Sınavı
  ALES Cepte uygulamamızda deneme sınavı özelliğimiz mevcuttur. 17 sınavdan herhangi birini kendinize uygulayabilirsiniz. Sorular sırayla gelir, cevaplarınız kaydedilir, cevap/çözüm butonları görünmez. Çözdüğünüz sorulara geri dönebilir, verdiğiniz cevabı değiştirebilirsiniz. Süre işler, süreniz bittiğinde sınav sonlandırılır. Sınavı çıkış butonu ile siz de sonlandırabilirsiniz. Dört farklı puan türü için doğru, yanlış ve net sayılarınız ekrana gelir. Yanlış yaptığınız ya da boş bıraktığınız soruları tekrar görüntüleyebilir, doğru cevaplarını ve çözümlerini görebilirsiniz.

  Sınavda başarılar!

  ALES Cepte Ekibi

  Users review

  from 48 reviews

  "Great"

  7.6