FREE DOWNLOAD

ALS Ice Bucket Challenge

  • SEARCH TYPE
  ALS Ice Bucket Challenge icon

  ALS Ice Bucket Challenge

  by: 2 7

  7 Users
  rating
  FREE DOWNLOAD


  Screenshots

  Description

  ALS hastalığı kampanyası olan Ice Bucket Challenge tam bir çılgınlığa döndü, peki neden insanlar başlarından aşağı bir kova buzlu su boşaltıyor, Ice Bucket Challenge şartları neler?

  ABD'li 27 yaşındaki Corey Griffin çok yakın bir arkadaşı ALS hastası olunca Ice Bucket Challenge kampanyasını başlattı. Trajik olan ise Bill Gates'ten Bush'a kadar dünyanın en önemli isimlerinin de katıldığı kampanyanın mimarı bir deniz kazasında öldü. Griffin'in başlattığı Bir Kova buz kampanyası ise dünyayı sardı.

  ICE BUCKET CHALLENGE NASIL YAPILIR?

  Ice Bucket Challenge kampanyasına katılan kişi başından aşağı buzlu su dolu bir kova suyu boca ediyor. Bunu yapmadan önce ise 3 kişiye Ice Bucket Challenge için meydan okuyor. Meydan okunan kişi bir kova buzlu suyu 24 saat içinde başından aşağı döküp videosunu yayınlamak zorundu. Bunu yapmadığı taktirde ise 100 doları ALS hastaları için bağışlamak mecburiyetinde oluyor.

  NEDEN BUZLU SU DÖKÜLÜYOR?

  ALS hastalığı bir sinir sistemi rahatsızlığı, kasları felç ediyor ve kişiyi yatalak yapıyor. Bir kova buzlu su dökülmesinin sebebi de bu, şok soğukla birlikte kişi bir anlık kısmı felç yaşamış gibi oluyor. Haliyle Ice Bucket Challenge kampanyasına katılan bir kova buzlu suyu başından aşağı boca edenler ALS hastaları ile bir anlık da olsa empati yapmış onları anlamış oluyorlar.

  BURCU ESMERSOY, ATA DEMİRER, HÜLYA AVŞAR

  Ice Bucket Challenge kampanyasına bizdeki ünlü isimler bayıldı. Ata Demirer'den, Burcu Esmersoy'a, Kıvanç Tatlıtuğ'dan, Hülya Avşar'a, Arda Turan'dan Ali Şen'e kadar bir çok isim bir kova buzlu suyu başından aşağı boca etti.

  Kodlayan ve Hazırlayan:K.Kerim TORUN
  İstek ve önerilerinizi mail yolu ile iletebilirsiniz.

  Users review

  from 2 reviews

  "Great"

  7