FREE DOWNLOAD

Taragoz

  • SEARCH TYPE
  Taragoz icon

  Taragoz

  by: 109 6

  6 Users
  rating
  FREE DOWNLOAD


  Screenshots

  Description

  Taragöz(TM) uygulama programı Android(TM) uyumlu mobil cihazlarda çalışmak üzere geliştirilmiş olup,
  geniş kapsamdaki "Taragöz Ölçme ve Değerlendirme" yazılım/donanım sisteminin bir parçasıdır. Esas olarak dağıtık mimaride sınav alınması, optik formların cihaz kamerası vasıtasıyla okutulması, ilk sonuçlara anında ulaşıldıktan sonra internet üzerinden paylaşım ve birikim sağlanarak merkezi bir ölçme değerlendirme sistemine giriş olanağı verilmesi amaçlanmıştır.

  Taragöz Ölçme ve Değerlendirme Sistemi aşağıdaki bileşenlerden oluşur.

  . Kişisel Bilgisayarlarda çalışan "Taragöz" programı.
  . Sınav kağıtlarının görüntüsünü almak için kullanılan "Taragöz" optik okuma cihazı.
  . Sınav sonuçlarının gönderilmesi, yayınlanması ve paylaşılması için kullanılan internet web sitesi.
  . Mobil cihazlarda çalışan "Taragöz" mobil uygulama programı.

  Mobil uygulama programı "www.okulistik.com" sitesinde açılmış bulunan bir öğretmen veya öğrenci hesabına bir "Kullanıcı" ve "Şifre" kullanılarak girilmesi ile kullanılmaya başlanır. Öğrenciler sadece kendisini ilgilendiren bilgileri görebilirken, öğretmenler de kendilerine verilen yetkiye göre öğrencilerden gelen, sınıf veya okul düzeyinde yer alan bilgilere erişebilir.

  Sınav ve öğrenci listeleri "www.okulistik.com" internet sitesi tarafından oluşturulur. Ayrıca kişisel bilgisayar tabanlı "Taragöz" programı kullanılarak "Benim Sınavlarım" adıyla tamamiyle serbest formda çoktan seçmeli sınavlar, bunlara ilişkin cevap anahtarları ve diğer bilgiler oluşturulabilir. "Benim Sınavlarım" da internete gönderilerek mobil cihazlara iki yönlü paylaşım sağlanır.

  Sınavlar, başka bilgisayarlarda alınıp internete gönderilmiş sınav sonuçları ve öğrenci listeleri giriş esnasında otomatik yüklenir. Bu bilgiler istenildiği zaman internetten güncellebilir. Ancak program bir kere yüklemeyi yaptıktan sonra internete bağlı olarak çalışmak zorunda değildir. Yerel olarak biriktirilen bilgiler daha sonra internete bağlanılarak alınıp, gönderilebilir.

  Programın temel kullanım basamakları şöyledir :

  . "Sınavlar" veya "Benim Sınavlarım" sekmelerinden değerlendirilmek istenen sınav üzerine bir saniye basılarak çıkan menüden "Yeni Sınav Oluştur" veya "Taramaya Başla" işlevi ile Tarama işlevi başlatılır.

  . Tarama işlevi için ile mobil cihazda bulunan arka veya ön kamera seçilebilir. Sınav cevap formları kameraya gösterilerilerek optik okuma gerçekleştirilir. Optik okuma normal olarak 1 sn den az bir sürede gerçekleşir. Kameranın yönü önemli değildir. Program her türlü ana yönde cevap kağıtlarınının yönelimini otomatik olarak belirleyebilir. Ayrıca kamera görüntüsü üzerindeki ayar simgesiyle resim işleme yardımcı görüntüsü açılarak kağıt okunmasına engel olabilecek ışık açısı, gölge v.b. durumlar görülebilir.

  . Ayrıca "Sınav Al" sekmesi ile seçilen sınava uygun bir sayısal optik form vasıtasıyla sınav seçeneklerini işaretlemek ve sınavları sayısal olarak almak mümkündür. Öğrenci girişlerinde bu varsayılan sınav alma metodudur. Öğretmenler de isterlerse sınav almak istedikleri öğrenciyi seçerek o öğrenci için sınav alabilirler.

  . Sınav sonuçları birikmeye başladığında cihaz üzerinden sınav ile ilgili temel istatistik ve raporlara anında erişilebilir.

  . Sınav sonuçları istenildiği zaman internete gönderilerek internet sitesinde yayınlanır veya merkezi konumdaki diğer bir bilgisayar tarafından güncellenerek daha büyük çaptaki istatistik ve rapor işlemlerine ulaşılabilir.

  Taragöz sisteminin yazılım sürümlerine ve detaylı bilgiye aşağıdaki adreslerden de ulaşılabilir.
  www.taragoz.com
  www.okulistik.com

  Ürünle ilgili sorularınız için aşağıdaki e-posta adresini kullanabilirsiniz.

  destek@taragoz.com

  Deneme amaçlı program özelliklerine göz atmak isterseniz.
  Kullanıcı Adı : T3003001001
  Şifre : T3003001001
  kullabilirsiniz.

  Ayrıca sınavlarınızı oluşturacağınız PC versiyonunun son sürümünü www.taragoz.com sitesinden ücretsiz indirebilirsiniz.

  Tags: ücretsiz okulistik sınav sonuçları , taragoz indir , okulistik de taragöz programı indir , sınav sonuçlarıf4 sınıf , okulistik taragöz sınav sonuçları , okulistik taragöz indir , taragöz 4. sınav, sonuçları , okulistik akıl tahtası oyununu bilgisayara indir , taragöz değerlendirme sınavı cevap anahtarı

  Users review

  from 109 reviews

  "Good"

  6