FREE DOWNLOAD

Dua Ve Zikirler -Hısnul Muslim

  Dua Ve Zikirler -Hısnul Muslim icon

  Dua Ve Zikirler -Hısnul Muslim

  by: 887 9.2

  9.2 Users
  rating
  FREE DOWNLOAD

  Screenshots

  Description

  Allah Teâlâ’ya hamd, Rasûlü Muhammed-sallallahu aleyhi ve sellem-’e, âline ve ashabına salât ve selâm olsun.
  Gerek insî ve cinnî şeytanlar; gerekse kötülüğü emreden nefsimizin saldırıları, bizi gaflete sürükleyip hedefi şaşırtmaktadır. Oyalanma ve gurur dünyası denilmesi de bundan dolayıdır.Bu, gafletin bir başka adıdır.Artık Allah Teâlâ’nın hoşnutluğunu kazan-maya vesile olacak sebeplere sarılmak kişiye ağır gelir ve kendini avutmanın yollarını arar.
  Bu saldırılara karşı müslümanın kendini koruyacak kalesi de, Rasûlullah-sallallahu aleyhi ve sellem-’in hayatında inşa edip günümüze kadar ehli sünnet hadis âlimlerince bize ulaştırılan sahih zikir ve duâlardır.Kalbi Allah Teâlâ'yı anmakla yumuşayan bir müslüman, bunlarla kendini koruma altına alır ve Rabbinin hoşnutluğunu kazanabileceği tüm vesilelere hırsla tutunur.
  İşte bu noktadan hareketle yayınladığımız eser, bir çok ilim ehli ve öğrencisi tarafından beğeni kazanmış ve “Hısnu’l-Muslim” adıyla dünyanın birçok yerinde elden ele okunmuş ve ezberlen-miştir.Yer verilen hadislerin kaynaklarının zikredilmesiyle ayrı bir önem kazanan bu kitap, dileriz herkese yararlı olur.
  Faydalı eserleri size ulaştırmayı gaye edinen yayınevimizin bu çalışmasının da ilgi uyandıracağını umarız.
  Arapça metinlerin Türkçe okunuşlarına yer vermekten, anlamı değiştiren hatalara yolaçtığı ve yaşatmaya çalıştığımız sahih ilmî değerlere aykırı olduğundan dolayı bundan kaçındık. Bu gibi kitaplardan ezber yapmaktan şiddetle kaçınmalıdır.
  Arapça metnin harekeli olması ezber ve doğru telaffuz için yeterince kolaylık sağlayacaktır.
  Şüphesiz başarı, Allah’tandır.

  *** UYGULAMA ÖZELLİKLERİ ***

  * İnternet kullanımı gerektirmez.

  * Sade tasarım

  * Arapça metinler

  Users review

  from 887 reviews

  "Awesome"

  9.2