FREE DOWNLOAD

Kõnele

  • SEARCH TYPE
  FREE DOWNLOAD


  Screenshots

  Description

  Kõnele is an app that provides speech recognition services to other apps. Its distinctive features are support for the Estonian language, support for grammar-based language models (in Grammatical Framework), and a speech recognition UI that can be used with any speech recognition service installed on the device. Kõnele is based on a fully open source stack, which makes it easily portable to other languages and use cases.

  Website: http://kaljurand.github.io/K6nele/
  Release history: https://github.com/Kaljurand/K6nele/releases
  Testing version: https://play.google.com/apps/testing/ee.ioc.phon.android.speak

  Kõnele on kõnetuvastusteenus Androidi rakendustele, mis võimaldab saata e-kirju, sooritada infootsingut, kirjutada märkmeid, anda käske jne kõne abil.

  Paljudes Androidi rakendustes on tekstikastid, millele vajutades avaneb klaviatuurirakendus, nn sisestusmeetod, inglise keeles “input method editor (IME)”. Kõnele sisaldab endas sellist klaviatuurirakendust, kuid erinevalt traditsioonilisest tähtede ja numbritega klahvist on Kõnele klaviatuuril ainult üks nupp, mis võimaldab kõnesisendit. Selline klaviatuur võtab ekraanil vähem ruumi ja on sageli loomulikum ja kiirem kasutada. Lisaks nupule, mis käivitab/lõpetab/katkestab kõnetuvastuse, toetab Kõnele klaviatuur järgmisi operatsioone:

  • svaip vasakule kustutab kursorist vasakul asuva sõna,
  • svaip paremale lisab reavahetuse,
  • topeltvajutus lisab tühiku,
  • pikk vajutus valib kogu teksti (mugav viis kogu transkriptsiooni üledikteerimiseks),
  • lühike vajutus klaviatuuriikoonile lülitab eelmisele klaviatuurile,
  • pikk vajutus klaviatuuriikoonile lülitab järgmisele klaviatuurile,
  • vajutus otsinguikoonile käivitab otsingu (ainult otsingureal).

  Paljudes Androidi rakendustes on ka väike mikrofonikujuline nupp, millele vajutades eeldab rakendus kasutajalt mõnesekundilist kõnejuppi, mis automaatselt tekstiks teisendatakse. Sellised rakendused on nt mikrofoninupuga klaviatuurirakendused (nt SlideIT Keyboard) ning otsinguribaga rakendused (GMail, Google Maps, ...). See mikrofoninupp on tüüpiliselt seotud Androidi avatud kõnetuvastusliidesega, läbi mille on võimalik kasutada Kõnele poolt pakutud tuvastust.

  Kui käivitada Kõnele otse, st mitte läbi teise rakenduse, siis suunatakse tuvastatud tekst edasi veebiotsingumootorile.

  Kõnele lisaomaduseks on grammatikapõhise kõnetuvastuse toetus, st et kasutaja saab ise defineerida, milliseid sõnu ja lauseid ta erinevates rakendustes kasutab. Grammatikaid saab kirjutada nii JSGF kui ka Grammatical Framework (GF) formaadis.
  Grammatikapõhist kõnetuvastust demonstreerib nt rakendus Arvutaja (vt https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.ioc.phon.android.arvutaja).

  Kõnele kasutab kõne tekstiks teisendamiseks (ehk transkribeerimiseks) TTÜ Küberneetika Instituudi foneetika ja kõnetehnoloogia laboris (vt http://phon.ioc.ee) välja töötatud serveripõhist kõnetuvastustarkvara, mis on maailmas hetkel ainus, mis sisendina eesti keelt toetab.

  Põhjalikum dokumentatsioon Kõnele seadistamise kohta on aadressil http://kaljurand.github.io/K6nele/docs/et/user_guide.html

  Tags: kõnele , tekst kõneks telefon , tekst kõneks , kõnele allalaadimine , konele a , kõnele laadimine , kõ , kõnele_ , kõnetuvastaja

  Users review

  from 198 reviews

  "Great"

  7.4

  Users comments for Kõnele

  abhishek dandona

  by abhishek dandona

  Jun 24, 2017  |  "Awesome"

  Love what can be done with kaldi

  Kristian Muldre

  by Kristian Muldre

  Apr 29, 2017  |  "Awesome"

  Muidu saab ilusti sõnadest aru, aga kindlad kiired lause algused nagu näiteks kuule või lähme saab vahel valesti aru. Samuti slängiga on raskusi. (Terve see tekst oli kuulamisega)

  Margus Järv

  by Margus Järv

  Apr 18, 2017  |  "Great"

  Keep ja Maps korral rakendus töötab perfektselt, teiste äppide puhul annab teate, et server pole kättesaadav

  mike oregon

  by mike oregon

  Feb 22, 2017  |  "Awesome"

  Väga äge, kommentaar jäetud sama äpiga?

  Kullar Veersalu

  by Kullar Veersalu

  Apr 05, 2016  |  "Great"

  Natuke pusimist ja sai tööle :)

  Mart Potter

  by Mart Potter

  Feb 28, 2016  |  "OK"

  Teksti äratundmine on nõrk, samuti tagastatakse minu ekraanile teise kasutaja teksti minu omaga läbisegi