FREE DOWNLOAD

Tavla Backgammon Online

  Tavla Backgammon Online icon

  Tavla Backgammon Online

  by: 111 6.6

  6.6 Users
  rating
  FREE DOWNLOAD

  Screenshots

  Description

  Tüm Türkiye burada tavla oynuyor, hemen sende tavla oyna! Tavla odalarında dişli rakipler seni bekliyor. En kalabalık oyun platformunda bedava tavla oyna, kazan. İster ustalarla, ister çaylaklarla oyna, keyifli zaman geçirme şansı yakala.

  Tavla Türkiye’de en çok oynanan oyunlardan biridir. Tavlayı bilmeyenler, oynayanları seyrederek tavlanın nasıl oynandığını öğrenirler. Tavlanın kurallarını bilmek kadar, iyi oynayabilmekde önemlidir. Özellikle yaşlı bilekler tavlada daha üstün gelmektedir. Keyifle saatlerce oynayabileceğiniz bir oyundur tavla.

  ******************************
  This is the best Online Backgammon game in the WORLD. It's also FREE... You can meet new people and chat instantly! Come and Play with us...

  Backgammon is one of the oldest board games for two players. The playing pieces are moved according to the roll of dice, and players win by removing all of their pieces from the board. There are many variants of backgammon, most of which share common traits. Backgammon is a member of the tables family, one of the oldest classes of board games in the world.

  Although luck is involved and factors into the outcome, strategy plays a more important role in the long run. With each roll of the dice, players must choose from numerous options for moving their checkers and anticipate possible counter-moves by the opponent. Players may raise the stakes during the game. There is an established repertoire of common tactics and occurrences.
  ******************************
  Oyunun Amacı

  Oyunun amacı, rakibinizden önce tüm pullarınızı tavla tahtasından “toplamaktır”. Her oyuncu, diğer oyuncunun ilerlemesini engelleyebilir. Oyunun amacı, ister yüz yüze ister çevrimiçi oynayın aynıdır.

  Tavla Tahtasını Dizme

  Her renkten 15 pul vardır (pul, bir tavla taşıdır). Dört tane zar ve bir katlama küpü bulunması gerekir. Zarların rengi, genellikle pulların rengiyle aynıdır.

  Tavla tahtasındaki boşluklar, dar üçgenlerle gösterilir ve hane olarak adlandırılır. Tavla tahtasındaki haneleri göstermek için, genellikle bir numaralandırma sistemi kullanılır. Hanelerin her biri bir sayıyla temsil edilir; kendi ev tahtanızdaki ilk hane, 1 numaralı hanedir ve son hane, saat yönünün tersine sayıldığında, 24 numaralı hanedir; bu da, rakibinizin ev tahtasındadır.

  Tavla tahtasının ilk dizilişi aşağıdaki gibidir:

  İki pul, 24 numaralı hanede,
  Beş pul, 13 numaralı hanede,
  Üç pul, 8 numaralı hanede,
  Beş pul, 6 numaralı hanede,

  Rakibinizin pulları, sizinkilerin ayna görüntüsü şeklinde dizilir.

  Oyunu Başlatma

  Oyunu kuran kişi oyuna başlar. Oyunun yönü, 24 numaralı haneden 1 numaralı haneye, saat yönünün tersinedir.

  Oyunun başlangıcında, oyunun değeri masanın değerinin iki katı puandır. Oyuncuların her ikisi de, oyunun katlanması için tekliflerde bulunabilir. Diğer oyuncu, katlamayı kabul edebilir veya etmez ama oyun devam eder. Katlamayı kabul eden kişi, daha sonra yine katlama yapabilir. Katlama, oyunun puanını çok yükseltebilir.

  Kazanma İpuçları

  Vurulmalarını önlemek için, pullarınızı çift halde tutun.
  Kendi ev tahtanızda iki veya daha fazla açık pul varsa, rakibinizin pulunu kırmayın.
  Rakibinizin ilerlemesini engellemek için, sıralı altı kapı alın. Altılı sırada hiçbir kırık pul bırakmamaya dikkat edin. Buna “altı kapı kapalı” denir.
  Rakibinizin ev tahtasında, vurulduğunuz zaman güvenle konabileceğiniz, kapılar alın. Bunlara “rakip ev tahtasındaki kapı” denir.
  Tavla stratejinizden emin olana kadar, küçük puanlarla başlayın.

  Tags: tavla dizilii , tavla oyunu embed kodu , ustalarla tavla oyna , tavla dizilişi , tavla oyna , online backgammon casual , apps game tavla , backgammon code board , mynet astroloji4

  Users review

  from 111 reviews

  "Good"

  6.6