FREE DOWNLOAD

Alfabet dla dzieci

  Alfabet dla dzieci icon

  Alfabet dla dzieci

  by: 477 6.8

  6.8 Users
  rating
  FREE DOWNLOAD

  Screenshots

  Description

  Alfabet dla dzieci. Nauka alfabetu z ilustracjami. Literki dla dzieci, polski.
  Zawierający gry i zabawy literowe dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat Alfabet dla dzieci to program opracowany przez jednego z najlepszych producentów oprogramowania edukacyjnego.
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Wersja freeware obejmuje tylko litery od A do H. Wersję pełną można zakupić w cenie 9,99 zł.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  http://www.pmq-software.com/sw/pl/

  Nasza najnowsza gra edukacyjna :Ćwiczenia logopedyczne dla dzieci
  www.cwiczenia-logopedyczne.pl

  Oprogramowanie zawiera 9 gier:
  1. Alfabet
  2. Wielkie litery
  3. Małe litery
  4. Znajdź kartę
  5. Budowanie słów
  6. Litery w słowie
  7. Pexeso
  8. Jaką głoskę słyszysz na początku słowa?
  9. Jaką głoskę słyszysz na końcu słowa?

  Opis programu:

  1) ALFABET
  Prosty wykaz liter alfabetu, pozwalający dziecku zapoznać się z nazwami i wyglądem liter.

  2) WIELKIE LITERY
  Dziecko poznaje wielkie litery w słowach, np. O w słowie OGIEŃ, A w słowie AUTO.
  Litery wyświetlane są wraz z odpowiednimi obrazkami w kolejności losowej.
  Gra zawiera w sumie 330 obrazków.

  3) MAŁE LITERY
  Jest to gra podobna do przedstawionej w pkt. 2, ale dotyczy małych liter.

  4) ZNAJDŹ KARTĘ
  Gracz musi wskazać obrazek, który zaczyna się na daną literę.
  Przykładowo pojawia się litera K, a pod nią 3 obrazki – czekolada, prezent i kucharz. Program odczytuje literę i nazywa ilustracje, co stanowi dla dziecka pewne ułatwienie. Jeżeli dziecko kliknie niewłaściwy obrazek, usłyszy „Błąd, to było C jak czekolada”. Wybór właściwego obrazka potwierdzany jest słowami „K jak kucharz” i mały przedszkolak zostaje pochwalony.

  5) BUDOWANIE SŁÓW
  W tej grze dziecko otacza fragmenty obrazka, po czym powstaje słowo. Obrazek jest ukryty za zasłoną i odkrywa się stopniowo z każdą kolejną literą. Po zaznaczeniu wszystkich literek powstałe słowo zostaje odczytane i ukazuje się cała ilustracja.

  6) LITERY W SŁOWIE
  Celem gry jest znalezienie liter w słowie. Gdy na przykład wyświetla się słowo KUCHARZ, dziecko musi znaleźć literkę R. Jeśli gracz kliknie na niewłaściwą literę, zostaje ona odczytana i system zachęca gracza do dalszych prób. Przy prawidłowym wyborze program pochwali dziecko, po czym poda kolejne słowo. Wybranie za pierwszym razem właściwego słowa nagradzane jest gwiazdką. Za 8 gwiazdek gracz otrzymuje niespodziankę.

  7) PEXESO
  Na podstawie leży 20 karteczek. Jest to wersja gry Pexeso („pamięciaki”), w której należy dopasować literę do obrazka (A + AUTO, C + CEBULA itd.).

  8. Jaką głoskę słyszysz na początku słowa?
  9. Jaką głoskę słyszysz na końcu słowa?

  Aplikacja pomaga poznawać litery dzieciom w wieku przedszkolnym. Wymowę opracowano tak, by odpowiadała rzeczywistej wymowie liter w słowie – a więc na przykład słowa „jeż“ nie literujemy (jot-e-ż), tylko (j-e-ż).
  Przy pracy ze słowami konieczne było wprowadzenie głosek, odpowiadających np dwuznakom, które oczywiście samodzielnie nie występują w alfabecie (CZ, CH, SZ itp.). Był to warunek zagwarantowania właściwego przebiegu nauki.

  Uwagi dotyczące programu:
  Prosimy przesyłać opinie na info@pmq-software.com. Będziemy się starali w miarę możliwości uwzględniać Państwa sugestie w kolejnych wersjach Alfabetu dla dzieci PMQ.

  Tags: alfabet polski dla dzieci , alfabet dla dzieci chomikuj , karty dla dzieci pmq chomikuj , polski alfabet dla dzieci , alfabet dla dzieci pmq chomikuj , alfabet dla dzieci polski chomikuj , alfabet z obrazkami , obrazek alfabetu , alfabet z obrazkami dla przedszkolaka, chomikuj

  Users review

  from 477 reviews

  "Good"

  6.8