FREE DOWNLOAD

Kur'an-ı Hakim Türkçe Sesli Meali (Tüm Sureler)

  • SEARCH TYPE
  Kur'an-ı Hakim Türkçe Sesli Meali (Tüm Sureler) icon

  Kur'an-ı Hakim Türkçe Sesli Meali (Tüm Sureler)

  by: 0 8

  8 Users
  rating
  FREE DOWNLOAD


  Screenshots

  Description

  Bu App ile Kuran Kerimin Türkçe meali okunmaktadır. Arapça okunuşunu ve Türkçe meallini dinlemek için diğer Appmizi indiriniz. Seslendiren Hayri KÜÇÜKDENİZ.

  Tüm sureleri içerir, wifi ile indirdikten sonra internet bağlantısı gerektirmez.

  Kullanın İpuçları:
  - SES AZ geliyorsa, sesi höparlordan dinlemek için ses çubuğunun yanındaki butona basınız.
  - İşaretlenenleri listeden silmek için listedeki satırı sola kaydırınız.
  - App her açılışta son bırakıldığı yere gitmektedir, onun için 'son dinlenen yere git' butonu kaldırılmıştır.
  - App ön planda ise bir sure bitince bir sonraki sureye devam eder, eğer arka planda ise devam etmez.

  ** iOS7 ile ilgili hata giderildi!

  Diğer Applerimize App içindeki linkten yada www.QuranTranslations.info adresinden ulaşabilirsiniz.

  Kur'an'ı Kerim Türkçe Mealini hazırlayan Prof. Dr. Suat YILDIRIM'a, Meali seslendiren Hayri KÜÇÜKDENİZ'a ve mp3lerin telif hakları sahibi Ajans Yıldırım'a katkılarından dolayı teşekkür ederiz, Appmizi kullananlardan dualarını rica eder, feyiz ve bereket bulmalarını Cenab-ı Allah'dan niyaz ederiz.

  Nasıl Katkıda Bulunabilirsiniz:
  - Fark ettiğiniz sorunları bir sonraki versiyonlarda düzeltmemiz için bize bildirirebilirsiniz, arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz, katkıda bulunanlara dua edebilirsiniz.

  Önemli Not:
  ----------
  Kur'an-ı Kerim indirildiği arapça dilinde bütün insanlığa Hz. Muhammed (s.a.v.) aracılığı ile gönderilmiş Allah-u Teala sözüdür.

  Arapça, sözcükleri çeşitli manalara gelebilen zengin bir dildir. Arapça Kur'an-ı Kerim indirildiğinden bu yana değişmediği halde, değişik dillerde çeviri ve yorumlarını bulabilirsiniz. Bir dilden diğer bir dile çeviri yapıldığında, çeviri yapan kişi, anlamı yorumlamak ve farklı dilbisine sahip olan diğer dilde yorumlamak zorundadır. Çeviriyi yapan, sözcükler ve fikirler diğer dilde tamamıyle aynı şekilde ifade edilemeyeceği için anlamı en yakın şekilde ifade etmeye çalışır. Kur'an-ı Kerim'in herhangi bir çevirisi artık indirildiği mükemmel halini muhafaza etmez ancak çeviriler İslam'ı daha iyi anlamak isteyenler için vazgeçilmez bir kaynaktır.

  İslam'ı daha iyi öğrenmek isteyenlere Kur'an-ı Kerim'in akedemik yorumu olan tefsiri okumalarını şiddetle tavsiye ederiz. Tefsir, bir ayeti açıklarken, arkasındaki nedenlere, Hz. Muhammed'in (s.a.v.) söz ve davranışlarına işaret eder.

  English:
  ======
  You can listen the Turkish Translation of the Holy Quran using this App. Narrated by Hayri KÜÇÜKDENİZ.

  All suras are included, there is no need for internet connection after downloading.

  Please let us know any issues you see with the App so that we can prepare a better version of the App.

  Important Note:
  ------------
  In its natural language (Arabic), the Quran is the direct Word of Allah (God) to mankind through the prophet Muhammad (peace be upon him).

  Arabic is a very rich language, and words have many shades of meaning. While the text of the original Arabic Quran is identical and unchanged since its revelation, you will find various translations and interpretations. Anytime a translation is done into another language, the translator has to interpret the meaning and render it in the new language, which of course has different rules of grammar. It is, by nature, an approximation of the meaning, since words and ideas cannot be expressed identically in different languages. Any translation of the Quran no longer retains that 'official' and perfect status, however it can be tremendously helpful to people wanting to learn more about Islam.

  We would strongly encourage those who want to learn about Islam to also read a scholarly written commentary of Quran (tafseer). A tafseer references to reasons behind a verse, to sayings of prophet Muhammad (peace be upon him) (hadith) and to acts of prophet Muhammad (peace be upon him) (sunnah).
  ------------

  Tags: hakimturke , kuran bütün sureler 5.sınıf , tüm sureler , kuranı hakimin açıklamalı meali , kuranı kerimin sesli arapça türkçe meali indir , süreler arapçası ve türkçesi sesli , sesli tercumesi ile kisa kuran sureleri , kısa sureler türkçeleri , kuran radyo sureler