DOWNLOAD  PLN13.99

Zdobądź Tatry

  • SEARCH TYPE
  Zdobądź Tatry icon

  Zdobądź Tatry

  by: Helena Bochynska-Kubisa 18 6

  6 Users
  rating
  DOWNLOAD  PLN13.99

  Screenshots

  Description

  Zdobądź Tatry to pierwsza nawigacja turystyczna po tatrzańskich szlakach, sprawdzona przez wielu turystów w sezonie 2013, 2014 i 2015. (Teraz dostępna również w AppStore wersja dla Tatr Słowackich).

  - korzystaj z 67 gotowych tras wycieczek
  - dobierz trasę pod względem czasu, krajobrazu, rejonu Tatr
  - możesz też samodzielnie zaplanować własną trasę w oparciu o ponad 200 odcinków szlaków Tatr Polskich
  - ułatwi to intuicyjny interfejs graficzny planowania
  - zobaczysz informację o długości, czasie przejścia i sumie podejść zaplanowanej trasy
  - na trasie nawiguj w trybie mapy i w trybie listy punktów
  - przeglądaj przewodnikowe informacje o ponad 400 miejscach na szlakach
  - mijane punkty mogą być sygnalizowane dźwiękiem lub wibracją
  - śledź dynamiczne statystyki trasy - droga, czas, kąt podejścia
  - reaguj na ostrzeżenia o opuszczeniu trasy i czasie pozostającym do zmierzchu
  - sprawdzaj aktualną prognozę pogody Krajowego Instytutu Meteorologii
  - zgłaszaj się przez Facebook'a
  - dowiedz się gdzie zjeść i przenocować w Zakopanem

  ------------------------------------------------------------

  Opis szczegółowy

  Trasy gotowe
  Aplikacja zawiera opracowane przez wydawcę trasy 67 wycieczek prowadzących do wielu popularnych i interesujących miejsc w Tatrach Polskich. Ich przeszukiwanie i wybór ułatwia zestaw prostych filtrów dotyczących: czasu wycieczki, charakteru przeważającego krajobrazu czy rejonu Tatr.

  Trasy własne
  Użytkownik samodzielnie tworzy trasy swoich wycieczek, wykorzystując do tego intuicyjny interfejs graficzny - schemat szlaków. Stworzona samodzielnie wycieczka posiada nadaną przez użytkownika nazwę, zaś informacje o długości trasy, sumie podejść i czasie przejścia zapewnia aplikacja.

  Nawigacja
  Odczytana przez GPS pozycja użytkownika widoczna jest nie tylko na mapie z zaznaczonym szlakiem - ale także na przejrzystym schemacie trasy, przedstawiającym kolejne punkty na szlaku. Podaje ona aktualizowane na bieżąco informacje o przebytej trasie, czasie pozostałym do celu i czasie pozostałym do zmierzchu a także kąt nachylenia odcinka trasy i odległość do najbliższego skrzyżowania szlaków.

  Przewodnik
  Aplikacja prezentuje zwięzłe, przewodnikowe informacje o mijanych punktach, sygnalizowanych dźwiękiem i wibracją. Są to opisy krzyżujących się szlaków, fakty geograficzne i historyczne a czasem anegdoty. Uzupełnieniem przewodnika na szlaku jest krótkie wprowadzenie w tatrzańskie klimaty: Legenda Tatr oraz Tatrzański Park Narodowy.

  Bezpieczeństwo
  W trosce o bezpieczeństwo użytkowników aplikacja ostrzega o zejściu z trasy szlaku, przekazuje dane o pogodzie na najbliższe godziny a także udostępnia telefony alarmowe do TOPR wraz z instrukcją postępowania w sytuacjach alarmowych w Tatrach. Stosownym uzupełnieniem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa w górach opracowanych przez ratowników tatrzańskich.

  Mapy
  Aplikacja korzysta z tworzonej przez społeczność internetową mapy OpenStreetMap a treść mapy dostępna jest na stałe w pamięci telefonu. Ta mapa obejmuje obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz okolic Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. Jako opcję wykorzystać można wymagającą dostępu do internetu mapę OpenCycleMap - z warstwicami.

  Facebook
  Aplikacja umożliwia dzielenie się wrażeniami z tatrzańskich szlaków z przyjaciółmi i znajomymi z Facebook'a. Wymaga to zalogowania się wcześniej do swojego konta na Facebook'u.

  Internet
  Korzystanie z nawigacji turystycznej i przewodnika nie wymaga dostępu do internetu. Jedynie korzystanie z opcjonalnej mapy OpenCycleMap, aktualizacja prognozy pogody i meldowanie się na Facebook'u wymaga sygnału sieci telefonii komórkowej, którego dostępność dobra na szczytach i graniach może być - w zależności od operatora, gorsza w dolinach tatrzańskich.

  W Zakopanem
  Po powrocie z gór można szybko odnaleźć w Zakopanem i okolicach wokół siebie bar, restaurację, nocleg.

  UWAGA! Ciągłe wykorzystywanie funkcji GPS w tle może znacząco skrócić czas pracy baterii telefonu.

  Users review

  from 18 reviews

  "Good"

  6